НепрОсті в гуцульській міфології це люди, які вродженими або набутими знаннями допомагають іншим. Дівочий курінь УСП з такою назвою було засновано у 2005 році старшими пластунками зі Львова та Києва.

Нас об’єднала впевненість у тому, що гарне товариство сприяє плідній праці, а різноманіття інтересів та досвідів – розвитку і народженню нових ідей. Окрім того нас згуртували схожі світоглядні переконання, які стали в майбутньому неписаними правилами та своєрідним кодексом честі нашого куреня. Небайдужа життєва позиція, важливість особистого розвитку, бажання ділитися своїми знаннями і вміннями, вірність пластовій присязі, а також усвідомлення ролі жінки в українському суспільстві лягли в основу курінної ідеї.

Її втілюємо через організацію різноманітних заходів та ініціатив спрямованих  на розвиток особистості, Пласту та суспільства, і зокрема через впровадження в життя засад концепції сталого розвитку.

Покровителькою куреня є свята Явдоха, що відає у Бога ключами від весняних вод. Назовництво та обряди НепрОстих опираються на фольклор та вірування давніх слов’ян, зокрема на їх жіночу складову. Жінка – весна, жінка – берегиня. Зберігаємо та продовжуємо ці традиції, вплітаючи до них нові нотки та власні інтонації. Невипадково курінь заснувався саме на Вербну Неділю.

Зараз до куреня належить понад 25 осіб з різних куточків України. Посестри з Галичини, Слобожанщини, Наддніпрянщини, Полісся, Буковини та Степової України, а також емігранти з ближнього і дальнього зарубіжжя творять особливе, гармонійне і одночасно різноманітне середовище, де кожна знаходить щось цікаве для себе і приносить щось цікаве для інших.

Більше про те, хто такі непрОсті і звідкіля походить це слово можете почитати тут.