Покровителькою куреня є свята Євдокія.

14 березня (першого за старим стилем, тобто першого дня весни) святкуємо її день. Згідно із стародавньою народною традицією, — це не тільки перший день весни, а й перший день нового року, адже у наших предків рік починався саме з 1-го березня. За повір`ям, у цей день прокидається від зимової сплячки бабак, виходить на світ, свище три рази, а потім знову лягає на другий бік і так спить аж до Благовіщення. І ховрашок, кажуть, перевертається на інший бік.

У деяких місцях Св. Явдоху (Євдокію) називали Весновкою, тому що, за народним повір`ям, ця свята жінка завідувала у Бога весною. До неї ставилися з великою пошаною — адже вважалося, що у Св. Євдокії зберігаються ключі від весняних вод, які так потрібні для майбутнього врожаю. Щоб не прогнівити Святу, в цей день не працювали. Розлютує Явдоха — води затримає, а то й гірше — морози нашле. Інколи називали Явдоху ще й Свистухою, бо з 1-го березня починають дути та свистіти весняні вітри. Селяни вірили, що у цей день повертаються з вирію ластівки.

З днем Явдохи було пов`язано багато звичаїв і прикмет: яка Явдоха, таке й літо; звідки вітер на Явдоху повіє, звідти й весна. Початок березня — час дуже примхливий — все ще може бути: на Явдоху ще й собачку в сидячку снігом заносить.

Селяни вгадували у цей день, яким буде врожай: якщо вітер віє з заходу або з півдня — буде врожай на збіжжя; якщо зі сходу або півночі — буде посуха, а тому й неврожай на зернові культури. Якщо день сонячний — уродить пшениця, якщо похмурий і небо захмарене — буде врожай на просо і гречку. Теплий сонячний день віщує врожай льону та конопель. Якщо зранку сонячно, то ранні посіви будуть врожайними, сонце в обід — можна сподіватися середніх посівів, а якщо сонце вигляне тільки під вечір — пізні посіви будуть урожайними. Якщо в цей день хуртовина — буде пізня весна.

Цей день, як правило, припадає на другий тиждень Великого посту, коли спостерігають погоду: якщо вона буде тиха та ясна, то така й весна буде цього року.

НепрОсті обрали святу Явдоху своєю покровителькою, як символ народження нового, як символ весняного шалу, як символ постійного розвитку і розквітання. У цей день садимо дерева чи квіти, черпаємо енергію землі та весни, починаємо НепрОстий рік.