Мандрівка на рідні села Шептицького
12.05.11

Травневі вихідні негоже просиджувати вдома. Ото і вирішили ми кудись помандрувати. Ідейку маршруту підкинула наш курінний краєзнавець Катруся. Цього разу ми поїхали на малу батьківщину Андрея Шептицького. Село Прилбичі Яворівського району Львівської області знаходиться в 47 км від Львова. Колись у ньому родина Шептицьких купила землю, де збудували гарний маєток та виростили сад. Зараз тут можна знайти лише пам’ятний камінь, пам’ятник загиблим воякам у Другій Світовій Війні, сільський клуб. Збудовано нову церкву, в якій є музей. До нього ми не потрапили. Однак місцева бабуся, яку ми розпитували про музей сказала, що ніц там немає, «попривозили Леніна і Сталіна, люди гроші збирали, а де воно ся діло?», то ж ми і не дуже через то засмутилися. Щодо Леніна і Сталіна, то ми не зрозуміли, а питатися було незручно. Зате збереглась родинна капличка, у якій поховано Шептицьких. Крім того ми зайшли до старого недіючого костелу, що знаходився неподалік в сусідньому с.Терновиця. Бабуся, яка нам його відімкнула, розповідала, як ходила до нього до першого причастя, і як гарно грав «вірган». Храм в доволі жалюгідному стані, як і багато схожих костелів у галицьких селах та містечках.

Так завершилась перша частина нашої мандрівки: пізнавальна. А далі розпочалась друга: відпочинково-розважальна-ковбаско-наминайна. Спинились ми на пісочку у затишній місцині неподалік Львівського моря, розпалили багаття, засмажили ковбаски. Файно погуторили і поспівали. Сонечко приємно пригрівало. А ми собі задоволено муркотали.

А щодо того, кіко нас було, то ви, певно, самі здогадались: 6 непрОстих, 3 простих і двоє маляток (одне маленьке а друге ше менше) = 11

Таня Сікачовська, Ті