Як колядувалисмо у Львові!
07.01.12
Коляди, коляди
Коляди, коляди!
А ви мене не питайте,
А калачик дайте!


Дня сьомого, місяця першого, року нового, 2012, зібралися НепрОсті з Простими і Передовими, щоби внести свою лепту в збереження та плекання давніх українських різдвяних традицій – коляди та Вертепу.

Почали традиційно – з пластової свічечки, яка цього річ була зовсім не традиційною, найперше через місце – нещодавно відкритий храм Петра і Павла, колишній костел ордену Єзуїтів. І нехай було незвично, акустика не та, туристів маса, але краса і велич барокового храму, десятиліттями не баченого, забутого, створили атмосферу урочистості і трохи навіть таємничості. Окрім того, десятки пластунів, дуже великих і зовсім маленьких, свічечки в руках, колядки… Без цього Різдво не Різдво!

Поколядували ще трохи на площі перед храмом, така остання репетиція-розспівка. Попозували фотоапаратам і відеокамерам і… рушили в турне Львовом.

Так приємно колядувати пластунам, чий пластовий досвід налічує кілька десятків років, і для кого ця коляда – не просто собі коляда, а ще й нагода вкотре відчути пластовий дух, знову стати частинкою великого пластового товариства!

Так хороше колядувати друзям, в яких на колінах принишкли їхні дітки, і дивляться так уважно, зачудовано на галасливе кольорове дійство.

Так відповідально колядувати разом з друзями батькам, які це вже не раз чули і бачили, та однаково щороку гордяться своїми дітьми, а ще підспівують!

Не менш традиційним було і завершення – квартира на Єфремова, коляда, вертеп, застілля. Згадувались найкарколомніші моменти з виступів, жартували, колядували, за кожною склянкою узвару бажали одне одному всього чого завгодно на новий 2012 рік. Попрощались біля 2 години ночі, хоч були впевнені, що щойно лиш 00:00.

Отаким було наше непрОстяче Різдво!

ст. пл. вірл. Ірина Янів, Ті