А ти ірландка?
24.03.13
Here comes the cold
Break out the winter clothes
And find a love to call your own
You - enter you
Your cheeks a shade of pink
And the rest of you in powder blue

« - А ти ірландка, так?» - вже вдруге за останні хвилин сорок питає мене хтось з зеленого натовпу, що зібрався в Кройцберзі, в Берліні. « - Напевно, лише сьогодні – я таки ірландка!» - хочеться відповісти мені, але я все ж розповідаю чорнявому (!) ірландцю, що я з України. Він дивується, що його культура відома і шанована так далеко.

… В той день я і ще з тисячу людей святкували День Св. Патріка в Берліні. Парад і традиційні гуляння заполонили вулиці столиці Дойчляндії лише втретє – це, на мою думку, трохи дивно як для мегаполісу. Адже окрім, власне, Ірландії 17 березня грандіозне зелено-конюшинове свято відбувається і в Нью-Йорку, і в Торонто, а в Чикаго – навіть річку фарбують у зелений колір.  Чому саме в цих містах святкують найгучніше – питання до історичної енциклопедії.

А веселий натовп приходить на місце концерту і починається те, від чого в мене наступні дні буде крепатура. Галявина перед сценою – це суміш з соломи, багнюки і ще невідомо чого, але нам байдуже і ми танцюємо традиційний ірландський «кейлі денс», джигу і малюємо один одному на щоках конюшину...  Щосекунди натовп все більше насичується зеленим кольором, літають зелені блискітки, а у вухах гримить ірландська музика…
Більше фото можете переглянути тут.
ст. пл. вірл. Наталя Пустовіт, Ті