Батарейки
На будь-якій батарейці або техніці намальована позначка з перекресленим контейнером. Викидати у звичайний смітник такі відходи не можна, хоча б тому, що батарейки залежно від їхнього типу містять важкі метали та небезпечні елементи (цинк, марганець, кадмій, нікель, свинець, кислоти, луги). Потрапляючи в навколишнє середовище, одна пальчикова батарейка забруднює 20 м ґрунту або 400 л води. Час розкладання: на землі - близько 10 років, у спокійній воді - кілька років, в солоній воді - близько року. 

Щоб уникнути цього, не викидайте батарейки, а краще віддайте їх на благо науки. Так наприклад у Львові відпрацьовані побутові елементи живлення (батарейки) можна здати у Львові на проспекті Свободи, 1/3 в спеціалізованому магазині "Батарейка". 

Зібраний матеріал буде переданий інституту неорганічної хімії політехніки для відпрацювання технології промислового рециклінгу. 

До збору приймаються як стандартні батарейки і акумулятори, так і спеціалізовані: 
від годинників, телефонів, смартфонів, портативних компютерів, побутових радіостанцій, відеокамер та інших побутових приладів та іграшок.

Хто знає пункти збору батарейок у інших містах - зголошуйте нам! І не будьмо байдужими!
ст.пл.вірл. Катерина Кравчук, Ті


  Більше екологічного